6 березня християни святкують поминальну Батьківську суботу. Яких правил слід дотриматись в цей день.Як відомо кожному справжньому християнину, у Вселенську поминальну суботу, яка цього року випадає на 6 березня, прийнято поминати померлих близьких.На один рік припадає 7 таких особливих субот, але лише дві з них вважаються вселенськими – це дні, у які ведуться панахиди. У поминальну суботу кожному з нас варто прислухатися до деяких важливих порад.

В чому полягає сутність батьківської суботи?
Це дуже особливий день в християнському календарі. Цього дня заведено молитися за упокоєння рідних, яких вже немає на цьому світі. Нам з народження прививають кохання та шану до батьків, тому в поминальну суботу першочергово згадують батьків, а потім близьких людей. В цей день необхідно сходити на кладовище до померлих батьків, відвідати церкву та помолитися за упокоєння, цим самим вшанувати їх пам’ять. В цей час щиро згадайте батьків, помоліться і в цьому є сенс батьківської суботи.

Сила молитви цього дня.

Всі добре знають, що Бог створив людину, а діти народжуються від батька та матері. Тому, сім’я пов’язана між собою тілом і душею. Ми все своє життя пам’ятаємо та шануємо своїх батьків. Покійний, за церковними поняттями тлумачиться як «заснув», тому могила це останнє місце притулку на землі. Душа покійного відлітає на небеса. Тому, дуже важливо помолитися й сходити до церкви цього дня, та згадати своїх предків. Якщо ви завинили перед близькою людиною, прощення слід просити коли людина жива, а після смерті допоможе тільки молитва. В храмі віряни моляться за упокоєння, тим самим вимолюючи прощення у Господа Бога. А Бог вже сам вирішить чи заслужила людина прощення.


Що роблять в церкві поминальної суботи.

Необхідно принести записку в якій написані імена померлих родичів, бажано приносити її коли правиться літургія Іоанна Златоустого або Василія Великого, Благовіщення Пресвятої Богородиці та на Стpасний тиждень. Після цього необхідно поставити свічку за упокій та від щирого серця помолитися.

    Друзі, Вам подобається ця стаття?
    Поділіться з друзями!