12 березня — святого Василя Сповідника. Що робити в цей день, щоб заручитися опікою й заступництвом святого23 березня усі істинні віряни поминають святого Василя Сповідника, також відомого в народі як Василь Капельник чи Теплий.

Народився він у VIII ст. й присвятив своє життя служінню Господу, постригшись у монахи. Оскільки на той час християнство було під суворою забороною, Василя Сповідника було кинуто до в’язниці, де він зазнав страшних знущань.

Традиції в день Василя Теплого.

 • В цей день, господар традиційно йде до лісу за гілкою сосни або ялини. Ця рослина очищає в будинку повітря та надає родині здоров’я й добробуту.
 • Також, необхідно назбирати соснових бруньок, щоб в майбутньому готувати відвари для лікування застуди та грипу.
 • День Василя Сповідника – це вдалий час для звернення до янгола-охоронця з проханням про допомогу. Адже це добрий дух, який захищає, допомагає та наставляє на шлях істинний кожного, за волею Бога.
 • Янгол завжди чує наш внутрішній голос, знає помисли та почуття. Людина може сповідатися своєму охоронцю, вилити душу або поділитися радістю, якщо немає близькою людини, щоб виговоритися.
 • Перед сном закрийте очі та уявіть свого янгола-охоронця. Прочитайте молитву, а в кінці від щирого серця розкажіть про проблеми та попросіть допомоги.

Також, можна написати янголу листа. На аркуші паперу напишіть про свої негаразди та попросіть допомоги у вирішенні. Текст повинен бути коротким та змістовним. Після, помоліться янголу, згорніть лист та покладіть у місце, де його ніхто не знайде.


Народні прикмети в день Василя Теплого.

 1. Якщо цілий день йде дощ – то все літо буде в зливах.
 2. Бурульки висять на дахах, чекайте доброго врожаю зернових.

Друзі, Вам подобається ця стаття?

  Друзі, Вам подобається ця стаття?
  Поділіться з друзями!